https://pornhub2.ninja

Çiyan

antiseptically Çiyanlar şekil itibariyle uzun bedenli ve üzerinde birçok ayağı olan bir böcek türüdür. Çiyan ve kırkayak birbirine çok karıştırılır. Vücutları bölmeler halindedir. Kırkayakta her bölmede bir çift ayak bulunurken çıyanda ise her bölmede iki çift ayak mevcuttur.

Çiyanlar yer yüzünde birçok bölgede görülebilir. Yaşadığı mekana ve beslenmesine bağlı olarak farklı ebatlarda olurlar. Çıyanlar bazı yerlerde birkaç cm olurken bazıyerlerde ise 18 -28 cm olanları da vardır. Çıyanların üzerindeki ayakların hepsi zehirli birer ok gibidirler.

Çıyanlar nemli ortamları severler. Çıyanlar toprak altında, ağaç kovuğunda, çalı çırpı diplerinde, evlerin bodrumunda, taş diplerinde, evlerin çatılarında ve hatta evlerin içinde bulunabilirler. Çıyanlar insanı ısırarak zarar verirler ve çıyanın insana verdiği en büyük zararlar sokması ve zehirlemesidir.

http://lovegodlovelife.org.uk/page/10 Çıyanlar ile mücadelede mutlaka firmamızı arayın size en etkili bir şekilde yardımcı olalım. Çıyan ilacı özel koşullarda ve ziraat mühendisi kontrolünde hazırlanan özel karışımlarla hazırlanır.