https://pornhub2.ninja

Sivri Sinek

http://creativityhelps.com/?elementor-hf=header Sivri sinek deyince aklımıza küçük yapılı havada uçuşan böcek gelir.

http://halfmanhalfbook.co.uk/review/review-web-of-deceit-britains-real-foreign-policy/ Sivri sinek omurgasız hayvanlar gurubunda yer alıp kanatlı hayvanlar içinde incelenir. Sivrisinek boyut olarak çok küçük canlılardır. Bir sivrisineğin boyu maksimum 1cm yi zor bulur. Bunların vücutları çelimsiz, karşılıklı 2 çift kanatlı ve toplamda 6 ayağı bulunan hayvanlardır.

Sivrisineğin kafası vücuduna oranla küçük olup uç kısmında sivri bir iğnesi mevcuttur. Baş kısmında kendi aralarında iletişimi sağlayan 1 çift antenleri bulunur.

Sivri sinekler besin olarak genellikle meyve sularını ve sebze sularını besin olarak tüketirler.

Sivrisinek besinleri için mutlaka bu sular içindeki glikoza ihtiyaç duyarlar. Sivrisinekler beslenmek için insanı ısırmazlar dişi sivrisinek insandan kanı yumurta bırakmak için emer. Sivrisinek kanı emerken öncelikle konakçısının üzerinde dışa yakın damarı tespit eder ve oradan kan emer.

Sivri sinekler beslenmek ve insanlara saldırmak için geceyi tercih ederler. Yani sivrisinekler geceleri aktiftirler. Gündüzleri mecbur kalmadıkça insanlara saldırmazlar. Zamanlarının birçoğunu dinlenerek geçirirler.